Petr Růžička

Jsem fyzicky aktivní celý svůj život, začal jsem se pohybovat před 43 lety a zatím se nezastavil. V 6 letech jsem objevil cvičit judo, následně se věnoval karate. Ve 14 letech jsem začal cvičit jogu, 17 let strávil studiem bojových umění, hlavně Wing Chun Kung Fu u SiFu Ivana Rzounka. Následně jsem po zranění páteře v roce 2004 začal zkoumat lidské tělo a aby si opravil bolavá záda, naučil se mávat s těžkou železnou koulí zvanou kettlebell. Intenzivně jsem studoval metody Pavla Tsatsoulina. Od roku 2005 jsem začal v České republice cvičit (a později i vyučovat) CrossFit, kterému se věnoval 6 let.

Mám v šuplíku spousty různých certifikací a diplomů – CrossFit Level 1, CrossFit Gymnastic, CrossFit Olympic Lifting, CrossFit Basic Barbell (trenér Mark Rippetoe).

Jsem trenérem III. třídy pro cvičení fitness a v posilovně. Absolvoval jsem distanční studium u jednoho z nejsilnějších mužů na světě ve svojí disciplíně (Grip Strength), u Adama Glassmana, kde jsem se naučil velmi revolučnímu a odlišnému přístupu k tréninku.

Rok jsem věnoval závodnímu stylu zdvihání kettlebells, tzv. Girevoy Sportu, absolvoval školení v Londýně a týdenní trénink v Řecku u Valerie Federenka a Ivana Denisova, špičkových kettlebell lifterů. Mám certifikace World Kettlebell Club (WKC) Coach a World Kettlebell Club Judge.

12 měsíců jsem intenzivně trénoval stoj na rukou pod vedením Yuvala Ayalona (Yuval Ayalon je jeden z nejlepších handbalancerů na světě).

Od roku 2012 jsem žákem izraelského učitele jménem Ido Portal a snažím se od něj, po malých či velkých doušcích vstřebávat znalost jeho učení. Absolvoval jsem „The Movement Camp“ v roce 2013 v Singapuru, 2015 a 2016 v Thajsku.

Jako jeden z mála na světě jsem dnes součástí Ido Portal Mentorship programu, kde svoje žáky učí, jak se lépe hýbat.

TIPY Z BATCAVE

Tipy za Batcave jsou jako on-line časopis. Každý den píšu článek, tip, úvahu nebo demonstruji cvičení.
Každý den jeden tip, který vás vylepší nebo donutí přemýšlet. 365 dní v roce.

Tipy na měsíc
290 Kč

CHCI TIPY NA MĚSÍC

Tipy na rok
1990 Kč

CHCI TIPY NA ROK

Nejdřív bych to zkusil

10 Tipů z Bat Cave na 10 dní. Každý den vám pošlu jeden