O mně

Mám vás co naučit?

Jsem fyzicky aktivní celý svůj život, začal jsem se pohybovat před 48 lety a zatím se nezastavil. Nicméně prvních 40 let jsem pracoval v korporátním světě, takže jsem hodně seděl, pak trochu stál a pak zase hodně seděl. V 6 letech jsem objevil cvičit judo, následně se věnoval karate. Ve 14 letech jsem začal cvičit jogu, 17 let strávil studiem bojových umění, hlavně Wing Chun Kung Fu u SiFu Ivana Rzounka. Následně jsem po zranění páteře v roce 2004 začal zkoumat lidské tělo a abych si opravil bolavá záda. Naučil jsem se mávat s těžkou železnou koulí zvanou kettlebell. Intenzivně jsem studoval metody Pavla Tsatsoulina. Od roku 2005 jsem začal v České republice cvičit (a později i vyučovat) CrossFit, kterému jsem dal 6 let života. S kettlebelly i CrossFitem jsem skončil dřív, než obojí začalo být populární (a mělo to svůj důvod).

Od roku 2012 jsem žákem izraelského učitele jménem Ido Portal a snažím se od něj, po malých či velkých doušcích vstřebávat znalost jeho učení. Absolvoval jsem „The Movement Camp“ v roce 2013 v Singapuru, 2015, 2016, 2018 a 2019 v Thajsku. Plus celou řadu seminářů a setkání v rámci Ido Portal Mentorship programu. Vlastně jsem to už skoro přestal počítat, stejně to už o ničem nevypovídá.

Jako jeden z mála na světě jsem dnes součástí Ido Portal Mentorship programu, jehož výsledkem budou noví učitelé Ido Portal Method.

Svoje žáky učím, jak se lépe hýbat.

2023 © Petr Růžička